Sakarya Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Alaaddin AĞCADAĞ, ile Agah Sosyal Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail ÖZKARA, Ali Kasım AKSOY ve Naci ÇAĞLAR Sakarya Üniversitesi Rektörü Sayın Muzaffer ELMAS’ beyi ziyaret etti.
Yönetim Kurulu Üyeleri, Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen “5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması”,En doğru ve en temel bilgileri içeren kitapların, heyecan veren bir yarışma formatı vesilesiyle okunmasını ve bahsi geçen kitaplardan tüm toplum kesimlerinin istifade etmesini sağlıyor.
Binlerce gönüllü tarafından organize edilen Ufka Yolculuk, Türkiye’nin en büyük sivil toplum organizasyonudur. Dünyanın 65 ülkesinden, Türkiye’nin tüm şehirlerinden toplamda 600 bin’e yaklaşan sayılarda kayıt alan yarışmamızın geçmiş 4 yıldaki konuları; İlmihal, Kur’an-ı Kerim Meali, Son Peygamber(SAV) Efendimizin Hayatı Ve Hadis Olarak düzenlenmiştir.
Okuma alışkanlığı istenen düzeylerde olmadığı günümüzde, okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın, özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmak, Ufka Yolculuk organizyonunun en büyük amacıdır. Herkesin Kur’an-ı Kerim’i okuması, okuyanların ise daha derinlemesine bilgi sahibi olması ve bilgisini sınaması için bu seneki konumuzu Kur’an-ı Kerim Meali olarak belirlediklerini söyleyen Yönetim Kurulu üyeleri ziyarette yarışma hakkında Rektör beye bilgi verdi.