AKRA, 1441 yeni hicri yılını, özel bir tema ile karşıladı. “Kahramanlık”, “Cesaret”, “Fedakârlık”, “Yiğitlik” abidesi, Kafkas Kartalı Şeyh Şamil’in hayatı, sözleri ve birçok yönü özel bölümlerle 1441 hicri yılı boyunca AKRA’da yayınlanıyor.

Önceki yıl “Tebliğin sportif yüzü: Muhammed Ali” başlığıyla, Müslüman kimliğiyle hafızalara kazınan efsanevi boksör merhum Muhammed Ali’nin hayatına, onurlu duruşu ve mücadelesine, çeşitli programlarla ve belgesellerle dikkat çeken AKRA; 1441 hicri yılını ise “Şeyh Şamil” yılı olarak belirledi.

Güçlü duruşu ile örnek şahsiyet; Şeyh Şamil

İdealleri ve hedefleri uğruna gösterdiği mücadele, fedakârlık ve güçlü bir duruş…

Hayat boyu devam eden mücadelesi ile şekillenen örnek şahsiyet…

Dağ misali dimdik duran bir kahraman…

Sabrı, metaneti, dirayeti, ilmi, hitabeti ve mücadeleci yönü ile Kafkasya halklarının önderi; Şeyh Şamil’in hayatı, sözleri, anıları ve birçok yönü 1441 yılı içinde AKRA’da olacak.

Belgeseller

Şamil’in hayatı başta olmak üzere, çeşitli zamanlarda yazmış olduğu mektupları konu alan belgeseller, yıl boyunca Akra takipçileriyle buluşuyor.

Şamil radyo tiyatrosu

AKRA, radyo dinleyicilerinin büyük bir ilgi ve merakla takip ettikleri “radyo tiyatrosu” geleneğini, Şeyh Şamil yılı çerçevesinde yeniden yaşatıyor.

Zengin bir oyuncu kadrosunun seslendirdiği radyo tiyatrosuyla Şamil’in hayatı, mücadelesi ve stratejik yönü anlatılacak.

Şeyh Şamil radyo tiyatrosu, her gün 08.15 / 11.40 / 19.30 kuşaklarında yayında.

Ayrıca, Şeyh Şamil’in hafızalara kazınan sözlerine ve anılarına Akra yayın akışında tüm yıl boyunca yer verilecek.

1441 hicri yılına özel olarak hazırlanan Şeyh Şamil temalı tüm programlarla ilgili detaylı bilgiler, AKRA canlı yayının yanı sıra akradyo.net adresinden ve AKRA’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.